Tkanina

Etui z korka na telefon DIY – zrób sobie nowy case

etui z korka na telefon DIY

Gdy internet zalewa morze artykułów DIY o różowo, brokatowych pokrowcach na iPhona, ja chciałabym pokazać Ci, że można wykorzystać również inne, bardziej naturalne materiały. Jeśli tak jak ja, wolisz raczej modę na naturalny look niż jednorożce, to dobrze trafiłaś. Zapraszam Cię na wpis jak zrobić etui z korka na telefon, dzięki któremu odświeżysz wygląd swojego telefonu. Będzie to projekt recyklingowy, ponieważ wykorzystam elementy ze starego pokrowca.

 

 

TKANINA KORKOWA

 

Korek to świetny, naturalny materiał pozyskiwany z Dębu korkowego. Tkanina wykorzystywana jest do szycia portfeli, torebek, różnego rodzaju etui, a także butów i tapicerek. Aby przybliżyć trochę informacji o tym materiale przygotowałam krótką infografikę, którą możesz znaleźć również na moim facebooku.

 

informacje o tkaninie korkowej

 

 

ETUI Z KORKA NA TELEFON DIY

 

 

 

 

NARZĘDZIA: 

tkanina korkowa – swoją kupiłam na etsy

– klej na gorąco i/lub klej typu ” kropelka ”

– igła z nitką – ostatecznie użyłam tylko kleju

– wypalarka do drewna – pirograf – czasami pojawia się w lidlu

– ołówek

– linijka

– nożyczki i nożyk do tapet

– zużyty pokrowiec na telefon. Chodzi tutaj dokładnie o jego wnętrzności. Jeśli tworzysz etui od początku można kupić silikonową obudowę pasującą do telefonu, a resztę wyciąć z tekturki. Jeśli nie posiadasz magnesów, poszukaj innego rozwiązania na zamknięcie, np. rzep, gumka, zatrzask itp.

 

 

OPIS WYKONANIA

 

 

Gdy już mam wszystkie niezbędne narzędzia zabieram się za sprucie materiału ze starego etui, oderwanie silikonowej kieszonki, tekturek oraz magnesów.

 

 

Następnie wycinam z tkaniny korkowej dwa prostokąty, o wymiarach 18 x 17 cm i 16 x 15 cm. Wymiary te będą różnić się w zależności od wielkości danego telefonu. Na większym kawałku materiału odmierzam po jednym centymetrze zapasu na każdym z boków. Klejem na gorąco przyklejam dwie tekturki. Trzecią tylko przykładam i odrysowuję otwór na aparat. Następnie wycinam go nożykiem do tapet. Gdy to zrobię przyklejam ostatnią tekturkę.

 

 

Mniejszy kwadrat przykładam do większego, odrysowuję otwór na aparat na lewej stronie tkaniny i wycinam. Wcześniej zaznaczony zapas materiału przyklejam do wewnątrz.

 

Mniejszy prostokąt z wyciętą dziurą przyklejam do większego.

 

 

Na koniec mocuję silikonową kieszeń. Klej rozprowadziłam tylko na połowie, po prawej stronie etui. W tym wypadku świetnie sprawdził się klej typu ” kropelka”, ten na gorąco niestety nie trzymał tak jak powinien.

 

 

 

ZDOBIENIE ETUI Z KORKA NA TELEFON

 

Etui jest już gotowe, można je nosić po prostu na surowo lub pomalować. Ja zdecydowałam jeszcze trochę się pobawić . Naszkicowałam ołówkiem coś na kształt mandalo-kwiata i wypaliłam pirografem.

etui z korka na telefon DIY

 

 

etui z korka na telefon DIY

 

etui z korka na telefon DIY

 

etui z korka na telefon DIY

 

Gotowe 🙂  Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie inspiracją. Daj znać jeśli Ci się podobało. Do następnego, cześć!

 

etui z korka na telefon DIY

 

Może Ci się spodobać również