drewno

Jak zrobić biurko i nie wydać ani grosza

jak zrobić biurko i nie wydać ani grosza

Zorganizuj sobie miejsce pracy z materiałów, które posiadasz  w domu. Nie wydawaj pieniędzy, zainwestuj je w sprzęt, którego na prawdę potrzebujesz np.: w nowy obiektyw do aparatu, maszynę do szycia lub wiertarkę. Ja tak zrobiłam i chcę Ci pokazać, że warto reanimować, a nie wyrzucać odpadki.

MATERIAŁY

Tutaj musisz się trochę wysilić i skupić na materiałach jakich chcesz użyć. Rozejrzyj się co masz w domu, garażu, piwnicy, na strychu i co nadawało by się na stworzenie biurka. Zapytaj znajomych, może akurat są po remoncie i mają resztki materiałów na zbyciu. Poszukaj płyty wiórowe lub palety, stary blat, drzwi, może deski? Na nogi wykorzystaj koziołki lub drabinę, rury, nogi od starego stołu. Możliwości jest mnóstwo.

Do zrobienia biurka, które opisuję, wszystkie materiały pochodzą z drugiej ręki lub są rzeczami, które zakupiłam do wykorzystania przy innych projektach i są środkami trwałymi tj. wkrętarka, maszyna do szycia i pistolet na zszywki.

 

materiały jak zrobić biurko

 

POTRZEBUJESZ:

płytę wiórową– świetny, naturalny materiał, który coraz częściej widzę wykorzystywany w surowej formie np. w restauracjach. Moja płyta jest trochę cienka i mogłaby uginać się pod ciężarem, dlatego dla wzmocnienia podłożyłam pod nią boczną ściankę ze starej szafy. Natomiast mały kawałek płyty jakimś cudem idealnie pasował rozmiarem, aby zrobić z niego półkę, między nóżkami koziołka.

koziołki– moje są używane, zdobyczne w żaden sposób nie obrobione mechanicznie, podobają mi się te dziury i plamy od farby, moim zdaniem dodają uroku.

śruby i wkrętarka 

Do zrobienia dodatków potrzebujesz:

papierowe rolki– wykorzystałam po sznurku, ponieważ są węższe, dłuższe i mocniejsze niż po papierze toaletoym

słoiki

rama od obrazu

sznurek, klamerki

taśma izolacyjna, klej 

pistolet i zszywki

tkanina

JAK ZROBIĆ BIURKO I NIE WYDAĆ  ANI GROSZA

BIURKO

Rozstaw koziołki jeden obok drugiego i połóż na nich blat. Odmierz i zaznacz dokładnie, w którym miejscu na blacie mają znajdować się nogi. Przykręć płyty do nóg jedną śrubą do każdej listwy.

 

przykręcanie blatu do koziołków

 

Mały kawałek płyty posłuży jako półka na drukarkę. Cztery śruby wkręć po wewnętrznej stronie listwy: dwie z jednej i dwie z drugiej strony w tych samych odległościach i połóż na nie półkę. Dla stabilizacji przykręć dodatkowo płytę od zewnętrznej strony tak jak na zdjęciu.

 

przykręcanie półki do koziołków

 

 

półka jak zrobić biurko z płyty

 

 

jak zrobić biurko z płyty

 

No i właściwie to tyle, dalszy etap to tworzenie dodatków do Twojego domowego biura.

PRZYBORNIK

Zacznij od przybornika na długopisy i ołówki. Na kawałku tekturki odrysuj kształt układu rolek i wytnij go. Rolki obklej białą taśmą izolacyjną i przyklej do podstawy. Odstaw do wyschnięcia.

 

przybornik materiały

 

 

odrysuj rolki na podstawie

 

 

obklej rolki taśmą

 

 

przybornik z rolek papierowych

 

KIESZENIE Z TKANINY

Złóż tkaninę na pół prawą stroną do prawej i odrysuj prostokąt o wymiarach 10 cm na 15 cm. Dodaj po 1 cm na szwy po bokach i na spodzie. Na górze dodaj dwa razy po 1 cm na założenie materiału. Zepnij szpilkami materiał w miejscu zszycia i wytnij.

Teraz z bawełnianego sznurka zrób pętle i przyfastryguj je do środka kieszeni tak, aby po wywinięciu materiału na prawą stronę, pętle były na zewnątrz. Następnie zszyj boki i spód tkaniny.

 

jak uszyć kieszonkę

 

Wywiń całość na prawą stronę. Górne zaszewki zawiń dwa razy do środka i przeszyj maszyną dookoła żeby się nie wywijały.  Możesz ozdobić swoje dzieło np. węzłem „Józefina”. W ten sam sposób uszyj kilka kieszeni używając innych wymiarów. Ja dodatkowo zrobiłam kieszeń na papier do drukarki, który przymocowałam między nogami koziołka.

 

kieszonka

 

 

kieszeń na papier do drukarki

 

TABLICA

Na ramie od obrazu zaznacz gdzie mają znajdować się sznurki. Zawiąż supeł i pistoletem przymocuj sznurek do ramy. Nawlecz wcześniej uszyte kieszonki i mocno naciągnij sznurek. Zawiąż supeł z drugiej strony i przymocuj do ramy. Do wieszania zdjęć, zadań i inspiracji użyłam klamerek.

 

montowanie-sznurkow

 

 

rama-z-inspiracjami-i-zadaniama

 

 

rama z inspiracjami i kieszonką

 

 

przybornik ze słoików

 

 

jak zrobić biurko i nie wydać ani grosza

 

No i jest! Domowe biuro za O złotych. Cudownie! Na co wydasz zaoszczędzone pieniądze?

Może Ci się spodobać również