Rośliny

Jak zrobić terrarium na sukulenty

jak zrobić terrarium dla roślin

Jeśli jesteś, lub myślisz, że jesteś (tak jak ja) typem osoby, która nie ma ręki do kwiatów to zrób sobie terrarium na sukulenty. W tym wpisie chcę zachęcić Cię do zrobienia prostej dekoracji z udziałem mało wymagających roślin.
Lubię otaczać się kwiatami ale każdy zakup rośliny kończył się dla niej tragicznie, dlatego odpuściłam z nabywaniem kolejnych. Moje mieszkanie świeciło pustkami, a jedyną zieleniną była sałata w lodówce. Kilka miesięcy temu natknęłam się na sukulenty w markecie i pomyślałam, że to świetna okazja by zacząć wszystko od nowa. Stałam się posiadaczką czterech odmian, które rosną jak na drożdżach i mają się świetnie.

 

JAK ZROBIĆ TERRARIUM NA SUKULENTY

Potrzebujesz:

naczynie- np. szklana kula, duży wazon

żwirek dla roślin- ja użyłam kilku większych kamieni

ziemia- musi być sucha, bez nawozów

rośliny- w moim przypadku jedna duża sukulenta

elementy dekoracyjne- mech, kora, gałązki, szyszki itp.

 

materiały na terrarium na sukulenty

 

Wykonaj 3 kroki:

Krok 1. Przygotuj podłoże. Wybierz solidne naczynie z grubego szkła. Na jego dnie ułóż kamienie, jeśli masz żwirek stwórz około dwu centymetrową warstwę. Mają one za zadanie odprowadzać wilgoć i ewentualny nadmiar wody. Następnie wsyp ziemię, najlepiej taką, która jest przeznaczona dla kaktusów. Najważniejsze żeby była sucha i bez nawozów.

Krok 2. Posadź roślinę. Na środku naczynia zrób dołek, wsadź kwiatka i przysyp ziemią. Łatwizna, co nie?

Krok 3. Udekoruj. Dookoła rośliny ułóż mech, korę, gałązki, szyszki lub inne elementy leśnego runa.

 

terrarium na sukulenty przygotowanie

 

terrarium na sukulenty

 

terrarium na sukulenty widok z góry

 

terrarium na sukulenty pomysły z natury

 

Sukulenty świetnie wyglądają, dobrze wpływają na samopoczucie i pozwalają wyjechać na dłuższe wakacje bez obawy przed powrotem. Nie musisz martwić się, że zastaniesz suchy wiór, ponieważ rośliny te gromadzą wodę w swoich grubych, mięsistych liściach, dzięki temu wytrzymują długie okresy bez podlewania. Oczywiście jak wszystko co żyje potrzebuje odpowiednich warunków by się rozwijać, dlatego pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji. Dla ułatwienia przygotowałam krótką infografikę.

 

 

pielęgnacja sukulentów pomysły z natury

Jakie jeszcze znasz gatunki roślin, które są łatwe w pielęgnacji?

Może Ci się spodobać również